Handball_the_ballSP JUNIORKE

Norvežanke jače od naših devojaka

Drugu utakmicu na prvenstvu sveta u koreji srpske juniorke su odigrala pod imperativom pobede. Opterećene rezultatskim značajem, koji je prouzrokovao i brzopletu igru u napadu, na poluvreme smo otišli sa četiri gola manje u odnosu na Norvžanke. U drugom poluvremenu reprezentacija Norveške je povećala svoju prednost koja je u 48. minutu iznosila čak osam golova razlike. Posle toga je usledi period dobre igre naše reprezentacije koja pravi seriju od pet golova bez i jednog primljenog gola čime smo samu završnicu utakmice učinili neizvesnom. Ipak, na kraju je reprezentacija Norveške sasvim zasluženo upisala pobedu rezultatom 27:25.

Povezana vest:  ČELENDŽ KUP, Brković: Mogli smo i ubedljivije da pobedimo Bašaraž

U nastavak prvenstva naša reprezentacije ulazi sa jedinom nadom da do kraja takmičenja po grupama ostvari sve pobede i na taj način, uz povoljne rezultate drugih reprezentacija iz naše grupe, ostvari plasman koji nas vodi u „gornji žreb“ i borbu za plasman od 1. do 12. mesta.

Hala: „Bicgeoul“. Gledalaca: 200. Sudije: Herceg i Sudi (obojica iz Mađarske).

Povezana vest:  EP 2010 DANSKA I NORVEŠKA, Norveška prvak Evrope

SRBIJA – NORVEŠKA  27:25 (11:15)

Isključenja: SRBIJA 6, NORVEŠKA 4.

Sedmerci : SRBIJA 7/4, NORVEŠKA  5/5

SRBIJA: RISOVIĆ J, RIBIČIĆ N, RABATA T 2, POPOVIĆ I, OBRADOVIĆ M, RADOIČIĆ M 1, FILIPOVIĆ S, VASIĆ N, RADOJEVIĆ D 1, ČOLIĆ M, GEORGIJEV K, NIKOLIĆ Z 6, TOMANIĆ T, ZIVKOVIĆ J 9, CVIJIĆ D 3, TRIFUNOVIĆ J 3.

Povezana vest:  Partizan - Kolubara i Spartak - Jugović u polufinalu Kupa

NORVEŠKA: SOLBERG S, HOMME C, KRISTIANSEN V 1, MARCUSSEN M 1, OFTEDAL S 4, MOLID M 3, JAKOBSEN M 6, SOLBERG S 4, MOERK N 7, FOLKVORD E 1.