kadeti_ep_srbEP KADETI
Srbija peta na šampionatu Evrope
Možda i najbolji meč srpskih orlića na Evropskom prvenstvu u Crnoj Gori. Silno motivisani igrači Srbije još jednom su pokazali da su u samom evropskom vrhu u svom uzrastu. Iza sabe su ostavili rukometne velesile puput Švedske, Rusije, Slovenije, Poljske, Islanda… Posle uvodnih 4-2 za Švajcarsku usledio je veliki preokret Srbije na 11-4 u 14. minutu. Od tada je rezultat kontrolisala naša ekipa i razultat je bio od 4-7 golova u našu korist. U drugom poluvremenu srpski kadeti su još agresivnije krenuli stavivši do znanja Švajcarcima da ne mogu uhvatiti rezultatski priključak. Važno je istaći  da je protivnik izuzetno dobro skeniran i da smo im zaustavili njihove vodeće igrače, i postavljena je taktika koja je apsolutno urodila plodom. Konačan rezultat 29-26 je posledica tri naša isključenja u završnicu meča kada su Švajcarci samo ublažili poraz. Treba još jednom čestitati našim kadetima na dostojnom reprezentovanju Srbije i istaći da je plasman na 5. mesto izuzetan uspeh. Čestitke naravno, zaslužuje i kompletan stručni štab na čelu sa sjajnim strategom Slobodanom Jokanovićem .
Treba istaći da je vođa srpske delegacije Saša Kuburović pred borbu za plasman od 5-8 mesta obećao da će ukoliko osvojimo 5. mesto preplivati reku Moraču. Pošto su orlovi svoj zadatak uspešno ispunili red je bio da popularni Kubura održiobećanje. Ni ledena Morača ga nije pokolebala i uz ovacije svih igrača preplivao je skoro 10 metara široku Moraču.
– Za nas jako bitna utakmica, gde smo svi silno želeli da osvojimo to 5. mesto ili 1. mesto u toj utešnoj grupi, ušli smo jako dobro pripremljeni , skoncentrisani. Švajcarci su od mnogih proglašeni za najprijatnije iznenađenje Evropskog prvenstva. Momci su na terenu zaista bili impresivni, dominantni i onako kako smo se dogovorili pokušali smo da od prvih minuta držimo utakmicu pod našom kontrolom. To smo i uspeli na poluvreme smo otišli sa 4 gola prednosti. U nastavku smo se dogovorili da igramo kao da je rezultat nerešen. Uspeli smo da u jednom momentu imamo i 8 golova prednosti ali je usled malog pada koncentracije pred kraj utakmice protivnik smanjio razliku. Čestitke pre svega za ponašanje, odnos, borbenost. Nadoknadili su odsustvo Andrejevića zbog direktnog crvenog kartona na prethodnoj utakmici. Kao što sam istakao analiza tek sledi. Pre svega gode pohvale onih koji su pratili ovo prvenstvo. Pohvale svih onih koji su bili uz nas
izuzetno nam znače i rekao bih da sam izuzetno ponosan na svoje izabranike.  Ovom prilikom se zahvaljujem  svojim saradnicima koji su takođe dali izuzetno značajan doprinos u ostvarenim rezultatima i nadam se da je ovo samo početak jedne dobre selekcije koja je kao što sam već rekao pokazala da je uz rame najboljim evropskim selekcijama. Ostvareni rezultati na ovom prvenstvu , gde smo praktično završili samo sa jednim pravim porazom protuiv Hravstke pokazuje da u ove momke vredi ulagati i ja još jednom njima čestitam i mislim da smo doprineli autoritetu srpskog rukometa u Evropi- izjavio je trener Slobodan Jokanović:
SRBIJA – ŠVAJCARSKA 29-26 (15-11)
Dvorana: „Morača.“ Gledalaca: 150/
Sudije: Novikov i Pereplitski (Ukrajina).
Isključenja: Srbija 8 minuta, Švajcarska 4 minuta.
Sedmerci; Srbija 4-3, Švajcarska 1-0.
SRBIJA: Radovanović 18 odbrana – 1 sedmerac, Zdravković, Iilć Vanja , Stanojčić 3, Pavić  5, MInić, Vučičević, Radenković, Ilić Stefan 10, Golubović 3, Crnoglavac 1, Krsmančić 7 (3), Pernar, Perović
ŠVAJCARSKA: Portner, Kindle, Graf, Verner, Mahler, Špengler 4, Lier 7,  Baviera 4, Maurer, Štrebel, Jud 5, Huviler 1, Kaiser 2, Gecman 3
Povezana vest:  Španski reprezentativac Žoan Kanjelas potpisao za skopski Vardar