Dusko_Stanojevic_Dejan_Pajic_kajakKAJAK
Duško Stanojević i Dejan Pajić osvojili bronzu na Svetskom prvenstvu
Reprezentativci Srbije u kajaku Duško Stanojević i Dejan Pajić osvojili su bronzanu medalju u disciplini k-2 500m na Svetskom prvenstvu u poljskom gradu Poznanju.
Deonicu od pola kilometra srpski kajakaši preveslali su za 1 minut 30 sekundi i 41 stotinku.
Titulu prvaka sveta u jednosedu na pola kilometra osvojila posada Belorusije Raman Pjatrušenka i Vadzim Maknev (1:29.230), a do srebra stigli reprezentativci Portugala Fernandu Pimenti i Žoao Ribeiru (1:29.970).
Duško Stanojević i Dejan Pajić osvajanjem trećeg mesta na prvenstvu Sveta, ostvarili su najveći uspeh u svojoj karijeri. Srbija je poslednji put osvojila medalju na SP u Duizbugru 2007. godine.
Sestre Moldovan, Nikolina i Olivera, osvojile su šesto mesto u finalnoj trci u disciplini K2 500 metara, dok su u trci na 200 metara bile osme. Srpska ženska posada u sastavu Antonia Nađ, Antonia Panda, Renata Major-Kubik i Marta Tibor zauzela je osmo mesto u disciplini K4 500 metara, dok su Ognjen Filipović i Dragan Zorić sedmi na 200 metara.