derb_cz_partizan (1)SUPER LIGA

Rukometaši Partizana bolji od Zvezde u derbiju

Rukometaši Partizana pobedili su večeras u Beogradu Crvenu zvezdu sa 29:26 (10:13), u utakmici osmog kola Super lige i naneli crveno-belima prvi poraz u prvenstvu. Do sredine prvog poluvremena ekipe su bile izjednačene, a zatim je Zvezda iskoristila lošu igru Partizana i povela sa 10:6, a prvi deo meča završila rezultatom 13:10.

Povezana vest:  SUPERLIGA, Partizan, posle pobede u derbiju, korak bliže tituli (FOTO)

Izabranici Igora Butulije su i u drugom poluvremenu nastavili sa dobrom igrom i uvećavali prednost. Crno-beli su nakon toga zaigrali angažovanije, preokrenuli na 21:20 i do kraja uspeli da izdrže pritisak domaćina i nanesu mu prvi poraz u šampionatu.

Zvezda je i pored poraza ostala prva na tabeli sa 14 bodova, koliko ima i drugoplasirana Kolubara, a Partizan je treći sa 12 bodova, ali i utakmicom manje. U devetom kolu, koje se igra 10. i 11. novembra, Partizan će biti domaćin Požarevcu, a Zvezda će u Kaću igrati sa Jugovićem.

Povezana vest:  Rukometašice Radničkog u finalu kvalifikacija za LŠ