spanija_bronza-2011SP ŠVEDSKA 2011

U meču za bronzu Španci bolji od domaćina Švedske

Španski rukometaši osvojili su bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu. Španci su u susretu za 3. mesto pobedili domaćina Švedsku s 24:23 (11:11).

Španci su ključno razdoblje utakmice odigrali od 37. do 44. minute, kada su zaostatak 16:13 serijom 6:0 pretvorili u svoju prednost 19:16. Time, naravno, nisu odlučili utakmicu, Šveđani su uspeli da se vrate, pa je nepuna četiri minuta pre kraja rezultat bio 22:22. Na scenu je tada stupio Alberto Entrerios, prvo je asistirao Aguinalgaldeu za 23:22, a onda je i sam poentirao za plus dva.