juniori_srb_eston

Poraz Srbije od Slovenije u pripremnom meču za SP

Juniorska reprezentacija Srbije u rukometu poražena je danas u Mađarskoj od Slovenije sa 30:24 (14:8) na pripremnom turniru za Svetsko prvenstvo, koje će se održati od 17. do 31. jula u Solunu. U ekipi selektora Igora Butulije istakli su se Jokić, Ilić, Nikolić i Dimitrijević sa po četiri gola.

Povezana vest:  SP ŠVEDSKA 2011, Srbija i Hrvatska podelili bodove

Butulija je ocenio da je poraz došao kao „posledica velikoj broja propuštenih šansi“, iako je igra u drugom poluvremenu bila „bolja“.

-Promašili smo mnogo prilika. U drugom poluvremnu smo igrali bolje, ali nedovoljno – kazao je Butulija.

On je ocenio da je ova utakmica pokazala „na koga može, a na koga ne može da računa za Svetsko prvenstvo“.

Povezana vest:  SP ŽENE 2013, Crna Gora se namučila protiv Koreje, Adžić zadovoljan

-Problem su bile propuštene šanse, penali i neodgovornost pojedinaca. Ovo, ipak, smatram trening utakmicom tako da sam sakrio neke stvari koje ćemo kasnije igrati – dodao je Butulija.