kadeti_2011_srce

Srpski kadeti 14. na planeti

Kadetska reprezentacija Srbije, zauzela je 14. mesto na Svetskom prvenstvu u Argentini. Od srpske generacije 1992, bolja je bila reprezentacija Rusije 29:34 (13:17) u utešnoj borbi za 13. mesto. Način na koji su izabranici trenera Slobodana Jokanovića ostali bez plasmana u četvrtfinale, za koje im je bio potreban samo jedan gol u tri meča sa evropskim selekcijama u preliminarnoj grupi, ostavio je traga, što se najbolje videlo u završnom meču na takmičenju..

Povezana vest:  SP ŠVEDSKA 2011, Vuković: Neiskustvo nam je odnelo pobedu

„Orlići“ su bili u egal utakmici sve do 17. minuta (9:9), kada Rusi serijom golova prave zalihu pred odlazak na odmor (sa 11:13 na 11:16). Takav trend se nastavlja i početkom drugog poluvremena. Prednost Rusije ide i do osam golova razlike (16:24) u 40. minutu, što su naši momci uspevali da stignu u prethodnim mečevima na Prvenstvu. Međutim, nadahnuća i motivacije, večeras nije bilo na pretek. Sve što su uspeli do kraja, to je da smanje prednost Rusije na pet golova…

Povezana vest:  Srbija protiv Austrije, Rusije i BiH u kvalifikacijama za EP 2014