Handball_the_ball

Rukometašice Zaječara putuju u Holandiju

 

Rukometašice Zaječara igraće u trećem kolu Kupa pobednika Kupova protiv holandske ekipe Dalfsen, određeno je danas žrebom u Beču.  Predsednik Zaječara Milan Stanković rekao je da holandski tim u svojim redovima ima nekoliko juniorskih reprezentativki, koje su prošlog leta osvojile bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu.

-Holanđanke imaju mladu ekipu, koja igra brzo, atraktivno, ali smatram da smo kvaitetniji i da ćemo proći u četvrto kolo. Olakšavajuća stvar je da ćemo revanš igrati u Zaječaru – rekao je Stanković.

Povezana vest:  SP ŽENE 2013, Mađarice teško do pobede nad Tunisom

On je dodao da prava iskušenja u Kupu pobednika Kupova počinju od četvrtog kola, kada će se ekipama priključiti četiri tima iz Lige šampiona.

-Ovo je za nijansu slabije takmičenje od Lige šampiona i u ovoj rundi je bilo sjajnih ekipa poput Lajpciga, Tulona, Rostova, Zvezde i drugih. Mi se sada okrećemo dvomeču sa holandskom ekipom – rekao je Stanković.

Povezana vest:  Saša Bošković izabran za najboljeg trenera na republičkom nivou

Prvi meč igra se 5. ili 6. novembra u Holandiji, a revanš je sedam kasnije u Zaječaru.