partizan_celendz

LIGA ŠAMPIONA
Ubedljiv poraz rukometaša Partizana od nemačkog Kila

Rukometaši Partizana izgubili su večeras u Beogradu od ekipe nemačkog Kila 35:24 (19:10), u 6. kolu D grupe Lige šampiona.
Ekipa Partizana u sedmom kolu, koje se igra 4. decembra, dočekaće španski Ademar Leon.
Večerašnja utakmica je odigrana pred oko 1.500 gledalaca u hali Pionir, a sudili su Poljaci Marek Brankovski i Bogdan Lemanovic.
Partizan: Vasić, Milošević 3, V. Ilić 2, Mandić 3, Radanović, Dimitrijević 3, Maksić 3, Milić, Radivojević 1, Babić, N. Ilić 1, Milinić 2, Kostadinović 2, Mešter 2, Marsenić, Potić 2.
Kil: Omeje, Anderson 3, Lindstrom 1, Dragićević 1, Sprenger 2, Palička, Alm, Kubes, Rajhman 5, Zajc 1, Palmarson 1, Narsis 1, Ilić 6, Klajn 3, Jiha 11.
Sedmerci: Partizan 4, Kil 4.
Isključenja: Partizan 6, Kil 6 minuta.
Crno-beli nisu uspeli da naprave senzaciju protiv moćnog Kila pred vrlo skromnim brojem gledalaca u hali Pionir.
Veoma raspoloženi Filip Jiha je sa nekoliko vezanih golova na početku utakmice trasirao put gostiju ka ubedljivom vođstvu i, na kraju, novoj pobedi u Ligi šampiona.
Nemačka ekipa je pokazala zašto je u samom vrhu evropskog rukometa, dok je Partizan i nakon šestog meča u elitnom takmičenju ostao na nuli i moraće u nastavku takmicenja da traži šansu za prvenac.
Crno-belima nije pomogla ni odlična partija golmana Strahinje Milića koji je više puta u prvom poluvremenu imao fantastične intervencije.
Rukometaši Kila su u 46. minutu došli do čak 11 golova razlike (28:17) i bez većih problema su priveli utakmicu kraju.
Povezana vest:  Tomašević: Glavni cilj je da prodjemo grupu na Evropskom prvenstvu