spa_dan (2)

EP SRBIJA 2012
Danska pobedila Španiju i ušla u finale EP

Rukometaši Danske plasirali su se u finale Evropskog prvenstva u Srbiji pošto su večeras pobedili Španiju sa 25:24 (12:10).
Dance je predvodio njihov najmlađi rukometaš Rasmus Lauge sa šest golova, a Mikel Hansen i Rene Toft Hansen postigli su po četiri.
U španskoj reprezentaciji najbolji je bio Hulen Aginagalde sa pet golova (bez promašaja).
Španci su bolje počeli utakmicu i posle 15 minuta vodili 7:3. Ipak, Danci su uspeli da izjednače do kraja prvog poluvremena i u poslednjem minutu tog dela igre dođu do prvog vođstva posle početne prednosti od 1:0.
U drugo poluvreme Danci su ušli sa dva gola prednosti, serijom 6:2 na početku drugog dela došli su do pet golova razlike.
Do kraja meča Španci su uspeli jednom da izjednače golom Kristijana Ugaldea za 19:19, ali su Skandinavci ipak priveli meč kraju u svoju korist odličnom igrom Mikela Hansena koji je postigao tri od četiri poslednja pogotka Danaca.
U drugom polufinalu u 20.15 sastaju se Srbija i Hrvatska.
Finale se igra u nedelju u 17.00 u Beogradskoj areni.