srbija_norveska (2)
EP ŽENE 2012
Očekivani poraz rukometašica Srbije od Norvežanki

Ženska rukometna reprezentacija Srbije poražena je večeras u Beogradu, na početku Evropskog prvenstva, od četvorostrukog uzastopnog šampiona Norveške sa 26:28 (12:17).

Najefikasnija u timu Srbije bila je Svetlana Ognjenović sa devet golova. Andrea Lekić postigla je šest, a Sanja Damnjanović tri gola.

Povezana vest:  Sutra počinje EP, rukometaši igraju i za plasman u kvalifikacije za OI

Ekipu Norveške, koja je i svetski i olimpijski šampion, predvodila je Lin-Kristin Koren sa osam pogodaka.

Srbija sledeću utakmicu igra u četvrtak, a sastaje se sa Ukrajinom.  Srbija je povela sa 1:0 golom Sanje Damnjanović iz sedmerca, a Norvežanke su potom preuzele kontrolu i vodile sve do samog finiša utakmice.

Najveća prednost Norvežanki bila je šest golova, dok su na poluvremenu imale pet pogodaka razlike.

Povezana vest:  Rukometni savez Srbije zadovoljan odlukom EHF-a

Reprezentativke Srbije su bolje igrale u drugom delu utakmice, ali nisu uspele da izjednače sve do devet minuta do kraja.

Tada su golovima Jelene Erić i Andree Lekić došle do prvog izjednačenja, međutim nisu imale snage do kraja da preokrenu.

Norvežanke su od izjednačenja Srbije na 25:25 golovima Hajdi Loke i Anje Edin ponovo došle do dva pogotka prednosti i rutisnki privele meč kraju.