rafael nadal 6ROLAN GAROS 2014
Nadal u osmini finala protiv Lajovića

Prvi teniser sveta, Španac Rafael Nadal, plasirao se u osminu finala Rolan Garosa u Parizu, pošto je danas pobedio 65. igrača na ATP listi, Argentinca Leonarda Majera, sa 3:0 u setovima (6:2, 7:5, 6:2).
Nadal, osmostruki osvajač Rolan Garosa, u osmini finala igraće protiv 83. tenisera iz Srbije Dušana Lajovića, koji je danas u tri seta (6:4, 7:5, 6:3) pobedio 75. igrača sveta, Amerikanca Džeka Soka. To će biti njihov prvi duel.
Španac je u prvom setu dva puta oduzeo servis protivniku i lako stigao do vođstva. U drugom setu je bilo neizvesnije, Argentinac je uspeo da napravi jedan brejk, ali je Nadal napravio brejk više I stekao dva seta prednosti.
Treći set je počeo razmenom brejkova, a nakon toga je prvi teniser sveta uspeo još dva puta da oduzme servis Argentincu i za dva sata i20 minuta obezbedio je plasman u osminu finala.