ana ivanovic vimb slavljeIvanovićeva u drugom kolu Vimbldona

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u drugo kolo Vimbldona, pošto je danas pobedila Italijanku Frančesku Skjavone sa 2:0, po setovima 7:6, 6:4. Ivanovićeva je do pobede došla posle sat i 32 minuta igre. To je bio šesti duel ovih tenisreki, a u svima je slavila Ivanovićeva.
Prvi set obeležio je po brejk na obe strane, pa je tako okončan u taj-brejku.
Odlučujući gem prvog seta pripao je Ivanovićevoj, koja sa 8:6 dobila taj period igre, iskoristivši drugu set loptu.
U drugom setu Ivanovićeva, 11. teniserka na WTA rang listi, u petom gemu je došla do dve vezane šanse da oduzme servis Italijanki i odmah je iskoristila prvu brejk loptu.
Ivanovićeva je do kraja susreta bez većih problema sačuvala svoj servis i izborila plasman u drugo kolo, gde će se sastati sa Ži Ženg iz Kine.
Ranije danas s Vimbldona je eliminsana Jelena Janković, koja je poražena od Estonke Kaje Kanepi s 2:0 u setovima.

Povezana vest:  DAVIS CUP 2011, Troicki: Nisam zadovoljan, ali važna je pobeda