serena viliams

Serena Vilijams osvojila 61. titulu u karijeri

Amerikanka Serena Vilijams osvojila je 61. titulu u karijeri pošto je jutros, u finalu WTA turnira u Stenfordu (Kalifornija) savladala nemačku teniserku Angelik Kerber sa 7:6 (7-1), 6:3.
Početak meča nije nagoveštavao ovakav epilog. Preciznije, malo ko je verovao da će meč trajati samo dva seta i da će oba dobiti Amerikanka.
Jer, posle šest odigranih gemova Kerber je vodila sa 5:1, pri čemu je napravila dva brejka! Pri rezultatu 5:2, Nemica je servirala za set, ali nije iskoristila prvu priliku. Nije ni drugu kada je vodila sa 5:4, i već tada je bilo izvesno da će meč otići u potpuno drugom pravcu.
Za razliku od Kerber, Amerikanka je oberučke zgrabila svoju šansu i u taj brejku ubedljivo stigla do prvog seta.
Drugi je već predstavljao rutinu tako da je Serena trećom titulom u Stenfordu proslavila jubilej – tačno 200 sedmica na prvom mestu rang liste najboljih teniserki sveta.
Amerikanki je pobeda donela i ček na 120.000 dolara, plus 470 WTA bodova, dok je poraženoj Kerber „za utehu“ pripalo 64.000 dolara i 305 WTA poena.

Povezana vest:  ATP LISTA, Bez promena u top 10, Troicki 42, Janko 45