viktor_troicki_drugi_dan_1ATP MADRID

Almagro porazio Troickog na startu

Jedini srpski predstavnik u singlu na Masters turniru Serije 1.000 u Madridu Viktor Troicki poražen je u prvom kolu od Nikolasa Almagra, španskog tenisera sa 2:0 u setovima (6:1, 7:6(3)) za sat i 39 minuta igre.

Posle katastrofalnog prvog seta, u kojem je Almagro dva puta brejkno Troickog, a propustio je šest prilika za to. U drugom setu viđen je mnogo lepši tenis i bolja igra srpskog reketa broj dva. Iako je Almagro prvi napravio brejk na početku drugog seta i poveo sa 3:1, zatim sa 5:2, Troicki je uspeo da se vrati u igru i odvede set u taj brejk. Ipak, u tom delu igre Španac nije dozvolio iznenadjenje i dobio ga je sa 7:3.

Povezana vest:  Ivanović, Janković i Troicki sutra na terenu

Kao što smo i napisali Troicki je bio jedini predstavnik Srbije na turniru u Madridu, u singlu, budući da su Novak Đoković i Janko Tipsarević odustali od takmičenja zbog bolesti. Viktor Troicki ostaje u Madridu jer će igrati i u dublu, gde igra i Nenad Zimonjić zajedno sa Danijelom Nestorom a njih dvojica postavljeni su za prve nosioce.