viktor_troicki_drugi_dan_1SVETSKI KUP

Troicki pobedio Šardija

Pobeda Viktora Troickog donela je važan bod za Srbiju u meču protiv Francuske. U meču drugog kola Plave grupe Svetskog kupa u Dizeldorfu. Posle poraza Lajovića od Matjea, Viktor Troicki je Teniskoj reprezentaciji Srbije doneo izjednačenje pobedom nad Žeremijem Šardijem sa 2:0 u setovima (6:4, 6:2).

Drugom reketu Srbije za trijumf nad 47. teniserom sveta bilo je potrebno 97 minuta, ali je mnogo zanimljivije bilo u prvom setu. Troicki je poveo sa 2:0, ali je Šardi osvojio naredna tri gema, da bi u finišu seta Troicki ponovo preuzeo inicijativu. Viktor je napravio ključni brejk za vođstvo od 5:4, a zatim sigurno odservirao za prvi set. U nastavku meča Šardi je pružao otpor do petog gema, u kojem je Troicki ponovo napravio brejk, a potom nanizao još tri uzastopna gema i stigao do ukupne pobede.

Povezana vest:  WTA RANG LISTA, Jankovićeva šesta, pad Ivanovićeve, Jovanovski ponovo 94

Pobednika meča između Srbije i Francuske odlučiće duel dublova, koji je na programu u sredu.