rafael nadal slavlje

Nadal u tri seta savladao Iznera

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale Masters turnira u Monte Karlu, pošto je u trcećem kolu savladao Amerikanca Džona Iznera sa 2:1, u setovima 7:6, 4:6, 6:3. Nadal je u njihovom petom međusobnom duelu do isto toliko trijumfa došao posle dva sata i 20 minuta igre.
Prvi set okončan je posle taj-brejka, koji je Nadal dobio sa 8:6, a pritom je na svoj servis spasao dve set lopte. U devetom gemu drugog seta Izner je došao do jedinog brejka na meč, koji mu je bio dovoljan, ispostavilo se već u narednom gemu, da dođe do izjednačenja u setovima.
Nadal je tek u trećem i odlučujućem setu uspeo da oduzme servis Amerikancu i to pri rezultatu 2:1. Španac je do kraja susreta uspeo da sačuva svoj servis i tako se plasira u četvrtfinale turnura.
U četvrtfinalu Masters turnira u Monte Karlu Nadal će se sastati sa boljim iz duela između Španca Davida Ferera i Francuza Žila Simona.

Povezana vest:  WTA TEŠKENT, Aleksandra Krunić uspešna u prvom kolu Taškenta