novak djokovic rg 2Đoković preko Mareja u finalu Rolan Garosa

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u finale Rolan Garosa, pošto je danas pobedio Britanca Endija Mareja sa 6:3, 6:3, 5:7, 5:7, 6:1.
Srpski teniser će sutra u finalu protiv Švajcarca Stanislasa Vavrinke imati priliku da osvoji jedini trofej koji mu nedostaje u gren slem kolekciji.
Duel koji je prvobitno trebalo da bude završen juče, ali je odložen zbog oluje pri vođstvu Đokovića sa 2:1 i rezultatu 3:3 u četvrtom setu, na kraju više živaca i znanja imao je Novak.
Britanski teniser totalno se vratio u meč nakon što se bolje snašao u nastavku i brejkom u 11. gemu izjednačio na 2:2 u setovima.
Ipak, posle toga Đoković je reprizirao partije iz prva dva seta kada je bio dominantan i sa dva brejka dobio priliku da postane tek osmi teniser koji je spojio sve trofeje na gren slemovima.