jelena jankovic ao 1dan

Jelena Janković bez četvrtfinala Dubaija

Srpska teniserka Jelena Janković nije uspela da se plasira u četvrtfinale turnira u Dubaiju, pošto je danas u drugom kolu izgubila od Nemice Andree Petković u dva seta – 6:3, 6:2. Petković je u prvom gemu meča oduzela servis Jeleni Janković, iskoristivši prvu brejk loptu, ali je srpska teniserka uzvratila istom merom već u četvrtom gemu i izjednačila rezultat.
Medjutim, Nemica je u osmom gemu napravila još jedan brejk, koji joj je, na kraju, i doneo prednost od 1:0 u setovima.  Petković je u drugom setu nastavila tamo gde je stala u prvom. Dva puta je napravila brejk, ne dopustivši Jeleni Janković niti jednu šansu da se vrati u meč. Andrea Petković će u četvrtfinalu igrati protiv Karoline Garsije iz Francuske.

Povezana vest:  FED CUP 2012, Japan se plasirao u Svetsku grupu Fed Kupa