Najbolji teniser sveta Novak Đoković rekao je da će mu cilj na Olimpijskim igrama u Rio De Žaneiru biti osvajanje bar jedne medalje.

-Nema potrebe da objašnjavam da je svakom sportisti san da bude deo Olimpijskih igara. U Riju ću se takmičiti u singlu i dublu, i nadam se da ću osvojiti bar jednu medalju – rekao je Đoković u Torontu.

Đoković je u nedelju uveče osvojio svoj četvrti Rodžers kup, a ukupno 30. turnir master serije u karijeri. On je u finalu pobedio Keija Nišikorija iz Japana, sa 2:0 u setovima (6:3, 7:5).

-Moja dva najbolja meča bila su polufinale i finale. To je došlo u najboljem trenutku za mene. Dešavalo mi se mnogo puta u karijeri da se osećam neprijatno na početku turnira, da tražim ritam. Potom, kako turnir odmiče, nalazim pravi komfor – kazao je srpski teniser.

Đoković je odlično servirao u finalu, u kom je osvojio 82 odsto poena na prvi servis, uz pet asova.