serena_vilijamsWTA VIMBLDON
Serena Vilijams preko Šarapove do četvrtfinala Vimbldona
Najbolja svetska teniserka Serena Vilijams plasirala se u četvrtfinale Vimbldona, trećeg Grand Slam turnira godine, pobedom protiv Ruskinje Marije Šarapove.
Braniteljica naslova slavila je nakon 96 minuta igre rezultatom 7:6(9), 6:4 i u četvrtfinalu je očekuje dvoboj protiv devetog nosioca Kineskinje Na Li.
Šarapova, koja je 2004. u finalu Vimbldona svladala upravo Serenu Vilijams, imala je veliku priliku u taj brejku prvog seta jer je vodila sa 6:4. Ali, ispustila je prednost, a potom je Amerikanka ekspresno napravila brejk u drugom setu i mirno privela meč kraju. Bio je to osmi međusobni dvoboj ovih teniserki i šesta pobeda Vilijamsove.
Estonka Kaia Kanepi sprečila je češki sudar u četvrtfinalu. Za samo 75 minuta je pobedila Klaru Zakopalovu sa 6:2, 6:4 i izednačila svoj najveći uspeh na Grand Slam turnirima. Do četvrtfinala je dogurala i 2008. godine u Roland Garrosu. Za korak dalje na ovogodišnjem Vimbldonu moraće da preskoči Petru Kvitovu koja je ranije deklasirala četvrtu igračicu sveta Karolinu Voznijacki sa 6:2, 6:0.