Srpski teniser Novak Đoković pobedio je večeras Kanađanina Miloša Raonića sa 7:6, 7:6 u drugom kolu završnog mastersa u Lonodnu i tako obezbedio plasman u polufinale.

Đoković je upisao drugu pobedu u Grupi „Ivan Lendl“,  a u narednom kolu očekuje ga duel sa Gaelom Monfisom iz Francuske.

Na početku prvog seta, u prvom i trećem gemu, Raonić je imao brejk prilike ali je Đoković uspeo da se odbrani i sačuva svoj servis. Obojica tenisera su, potom, bila sigurna na svoj servis, pa je prvi set rešen u taj-brejku. Đoković je taj deo igre dobio sa 8:6, pa je posle nešto više od sat vremena igre poveo sa 1:0.

Povezana vest:  WTA: Stojanović na 81. poziciji, Barti i dalje na vrhu

Đoković je u drugom setu u dva navrata imao prednost brejka, ali je Raonić uspeo da preokrene rezultat da bi 12. gemu propustio set loptu.

I o pobedniku drugog seta odlučivao je taj-brejk i ponovo je Đoković bio bolji – 7:5.