troickiDAVIS CUP HRVATSKA – SRBIJA

Troicki izgubio od Čilića

Teniska reprezentacija Hrvatske izjednačila je na 1:1 protiv Srbije, u četvrtfinalu Svetske grupe Dejvis kupa.

Danas u Splitu 13. igrač sveta Marin Čilić je pobedio Viktora Troickog sa 3:0 u setovima (6:4, 7:5, 6:2).

Prvi poen Srbiji ranije danas doneo je Novak Đoković, posle pobede nad Ivanom Ljubičićem od 7:6, 6:4, 6:1.

Povezana vest:  FED CUP 2014, FINALE,Češka osvojila titulu u Fed kupu

Čilić je već u prvom gemu prvog seta napravio brejk i tu prednost sačuvao do kraja seta. Srpski teniser je pri rezultatu 2:3 propustio da iskoristi dve brejk lopte.

Troicki, 44. igrač sveta, je mnogo bolje počeo drugi set, oduzeo je servis protivniku u drugom i šestom gemu i poveo sa 5:2. Međutim, kada se očekivalo da srpski teniser uspešno privede set kraju, Čilić se vratio u igru, osvojio pet uzastopnih gemova i preokrenuo na 7:5.