Ivanovic038WTA US OPEN 2010

Ana Ivanović završila takmičenje na OP SAD

Teniserka Srbije Ana Ivanović završila je danas takmičenje na Otvorenom prvenstvu SAD, pošto je u osmini finala izgubila od Belgijanke Kim Klajsters sa 0:2 (2:6, 1:6).

Belgijanka je prošle sezone osvojila titulu na turniru u Njujorku, a ove godine postavljena je za drugog nosioca.

Povezana vest:  Američka sportska akademija: Đoković sportista godine

Meč je trajao 58 minuta.

Samo na početku prvog seta teniserke su bila izjednačene. Klajster je povele sa 3:2 i zatim završila ovaj deo igre sa 6:2. U nastavku meča Belgijanka je bila ubedljivija i nije dozvolila protivnici do vođstva od 4:0 da osvoji gem.

Ivanovićeva je uspela da smanji prednost na 4:1, zatim je propustila priliku da osvoji još jedan gem, što je bilo dovoljno da Klajstersova ubedljivom pobedom završi meč.

Povezana vest:  ATP ROLAN GAROS 2010, Troicki izgubio od Južnog

Uprkos ovom porazu, Ivanović ima razloga za zadovoljstvo, jer je konačno počela da se vraća u formu. Zahvaljujući plasmanu u osminu finala osvojila je 155 bodova i posle US Opena biće 36. na WTA listi.

U narednom kolu Kim Klajster igraće sa pobednicom meča između Australijanke Samante Stosur – petog nosioca, i Ruskinje Jelene Dementjeve, koja je 12. nosilac na turniru.

Povezana vest:  Krunićeva došla do svog najboljeg plasmana 45. mesta na WTA listi

Ukupan nagradni fond turnira je 22.668.000 dolara.