viktor_troicki_us_open_2010_1ATP JAPAN

Viktor Troicki izgubio od Nadala

Nadal – Troicki 1:2 (7:6, 4:6, 7:6)

Teniser iz Srbije Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u finale turnira u Tokiju pošto je poražen od najboljeg igrača na svetu Rafaela Nadala 2:1, u setovima 7:6, 4:6, 7:6. Troicki je propustio dve meč lopte u meču koji je trajao dva sata i 38 minuta.

Povezana vest:  Bartoli veći IQ od Ajnštajna, Lisicki alergična na travu

U taj brejku Nadal je prvi napravio mini-brejk, ali se Troicki vratio u meč i imao je prvu meč loptu na 6:5 i Nadalov servis. Drugu priliku imao je na 7:6, na svoj servis, ali je Nadal uspeo da osvoji tri poena i plasira se u finale.

Troicki je priliku imao i u regularnom delu trećeg seta, kada je na 6:5 servirao za meč.

Povezana vest:  Voznijacki, Vinči i Sevastova u osmini finala Ju Es opena

Pri rezultatu 30:15 linijski sudija je načinio grešku i dosudio aut. Snimak je pokazao da je lopta bila u polju ali je poen, iako Nadal nije uspe da vrati loptu, ponovljen, a Troicki je potom načinio nekoliko grešaka, što je treći set odvelo u taj-brejk.

Troicki, trenutno 54. na ATP listi, samim plasmanom u finale turnira u Tokiju ostvario je dobar rezultat, osvojio 180 poena i napredovaće za desetak mesta na listi.

Povezana vest:  FED KUP 2012, U polufinalu Fed kupa Srbije protiv Rusije, Italijanke protiv Češke