Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da prođe u četvrto kolo Rolan Garosa, pošto je izgubio od Grka Stefanosa Cicipasa sa 7:5, 6:3, 6:7 (5:7), 7:6 (8:6).

U meču koji sinoć nije završen zbog mraka, pri rezultatu 7:5, 6:3, 5:5, Krajinović je identično kao prvog dana ispustio veliki broj šansi da iznenadi šestog tenisera sveta.

Povezana vest:  DAVIS CUP 2012, Obradović: Možemo da preokrenemo rezultat i pobedimo

Pošto je slavio u trećem setu, iako je i tu mogao ranije da završi posao, u četvrtom je servirao za 2:2 u setovima kada je ispustio brejk, a u taj-brejku još jednu set loptu i kasnije doživeo bolan poraz.

Cicipas sada čeka pobednika duela između Bugarina Gregora Dimitrova i Švajcarca Stena Vavrinke.

Rolan Garos se igra za ukupni nagradni fond od 42.661.000 evra.

Povezana vest:  Hrvatska povela protiv Francuske u finalu Dejvis kupa