jankovic_AO_2011_18_01AO 2011

Jankovićeva izgubila od Peng u drugom kolu

Srpska teniserka Jelena Janković izgubila je danas od Kineskinje Šuai Peng sa 7:6 (7:3), 6:3 u drugom kolu Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu.

Kineskinja je do velikog iznenađenja i trijumfa protiv sedmog nosioca na turniru došla posle sat i 51 minuta igre.

Jankovićeva je veoma dobro počela meč i u prvom setu došla do vođstva od 4:1, ali je posle toga dozvolila Kineskinji da napravi potpuni preokret.

Povezana vest:  WTA LISTA, Ivanović čuva 16. mesto, Janković ispala iz Top 20

U drugom setu Peng je relativno lako došla do vođstva od 4:2 koje je sačuvala do kraja meča.

-Početak je sezone, ovi mi je tek treći meč u 2011. godini. Potrebno mi je još vremena i treninga da povratim svoju igru, pogotovo u odlučujućim trenucima. Danas sam imala lošu selekciju udaraca, dok je moja protivnica iskoristila svoje šanse – rekla je Jankovićeva novinarima posle meča.