ana_ivanovic_hopman_kup_2011

WTA PATAJA

Nova pobeda Ane Ivanović

Posle dva časa i 25 minuta Ana Ivanović, srpski reket broj dva pobedila je Amerikanku Džil Krejbas sa 2:1 u setovima – 6:4,1:6,5:7. Prvi set je Ivanovićeva izgubila ali se u drugom revanširala. Ipak, bilo je napeto u trećem setu jer je bilo 5:5 u gemovima iako je na početku seta Ivanovićeva napravila brejk koji je Amerikanka odmah povratila.

Povezana vest:  Šarapova pobedila Azarenku za prvi trofej ove sezone

Posle pobede nad Tajlađankom u prvom kolu I Amerikanke u drugom Ana Ivanović će u narednom kolu – četvrtini finala igrati sa boljom iz meča Roberta Vinči (5, Italija) – Šuai Zang (Kina). Ana je postavljena za drugog nosioca dok je Vera Zvonareva prvi a nagradni fond turnira je 220.000 dolara. Prolaskom u četvrtfinale Ana je inkasirala 5.625 dolara i 70 WTA bodova.

Povezana vest:  Meč Đokovića i Federera u Parizu najbolji u 2018. godini