janko_tipsarevic_cenaj_2011_11

ATP SANKT PETERSBURG

Tipsarević savladao Rohusa

Janko Tipsarević – Olivier Rohus 2:0 (6.2, 7:5)

Srpski teniser Janko Tipsarević postavljen je za drugog nosioca na turniru u Sankt Petersburgu a za protivnika u 1. kolu imao je Olivera Rohusa iz Belgije. Iako je u dosadašnjim susretima Rohus vodio sa 4:2 u pobedama to nije omelo Tipsarevića da prvi set dobije bez većih problema. Meč je završio posle časa I 34 minuta igre.

Povezana vest:  Rodžer Federer: Nema potrebe da me otpisujete!

Prvi set Janko je dobio sa 6:2, bez mnogo muke i uz tri asa. Posle časa i 30 minuta Janko je bio na servisu da završi meč. Pri rezultatu 6:5 za Tipsarevića, na njegov servis Belgijanac je poveo sa 0:30 ali je Janko stigao zaostatak I poveao sa 40:30. Rohus je skupio snage I dobio naredni poen koji ga je vodio u izjednačenje (40:40).