federer_pariz_1_2011

ATP MASTERS LONDON 2011
Federer bolji od Conge na otvaranju takmičenja u Londonu

Švajcarski teniser Rožer Federer pobedio je danas sa 2:1 u setovima Francuza Žoa Vilfreda Congu u prvom kolu Grupe B žavršnog Masters turnira u Londonu i tako počeo odbranu titule koju je osvojio prošle godine.
Švajcarac je na početku mmeča napravio dva brejka i za samo 21. minut došao do vođstava od 1:0 u setovima.
Ipak, Conga je uzvratio na isti način u drugom setu kada je imao dve brejk šanse koje je iskoristio i istovetnim rezultatom 6:2 dobio taj deo igre.
U trećem setu viđena je velika borba a odlučujući poeni odigrani su u desetom gemu kada je Conga servirao za ostanak u meču ali nije izdržao pritisak, pa je Švajcarac za sat i 28 minuta uspeo da zabeleži pobedu.
Kasnije danas igraće se meč u kome se sastaju Španac Rafael Nadal i Amerikanac Mardi Fiš.