TIPSAREVIC-BERDYCH_18

DAVIS CUP 2012
Tipsarević izgubio maraton sa Berdihom, Česi u polufinalu

Teniska reprezentacija Češke plasirala se danas u polufinale Dejvis kupa, nakon što je Tomaš Berdih savladao Janka Tipsarevića sa 7:6 (8:6), 7:6 (8:6), 7:6 (9:7) i doneo svoj selekciji treći odlučujući poen u meču sa Srbijom.
Duel između Berdiha i Tipsarevića trajao je tri sata i 45 minuta, u svakom setu igrao se taj-brejk, a u svakom od njih Srbin je prokockao nekoliko šansi za osvajanje seta.
U prvom Janko je vodio sa 5:4 i servirao, ali nije uspeo to da iskoristi, u taj-brejku drugog imao je set loptu, ali Berdih je bio smireniji, dok je u taj-brejku trećeg seta Janko prokockao tri set lopte.
Česi će u polufinalu igrati sa pobednikom meča između Argentine i Hrvatske, u kojem „gaučosi“ vode sa 2:1.
U drugom polufinalu sastaće se Španija i SAD.
Polufinale Dejvis kupa na programu je od 14. do 16. septembra.

Povezana vest:  AO 2011, Ministarka omladine i sporta čestitala Đokoviću