rafael_nadal_2

ROLAN GAROS 2012, REZULTATI

Nadal i Marej sigurni, eliminisana Serena Vilijams

Na Otvorenom prvenstvu Francuske u tenisu danas su siguran start imali drugi i četvrti nosilac, Španac Rafael Nadal i Britanac Endi Marej, dok je na ženskom turniru šokantan poraz pretrpela Amerikanka Serena Vilijams, koja je bila postavljena za petog nosioca. Nadal je bez teškoća savladao Italijana Simonea Bolelija sa 3:0 u setovima, istim rezultatom Marej je slavio protiv Japanca Tacume Itoa, a mlađa od sestara Vilijams neočekivano je poklekla u duelu protiv Francuskinje Viržin Razano nakon tri seta.

-Napravila sam mnogo grešaka danas, čini mi se kao nikada ranije. Međutim, to je život – izjavila je Vilijams, koja je u karijeri osvojila 41 titulu, od čega čak 17 na gren-slem turnirima.

Povezana vest:  Voznjacki bez plasmana u polufinale na Završnom turniru u Singaporu

Janko Tipsarević je takođe uspešno preskočio startnu prepreku na Rolan Garosu savladavši Amerikanca Sema Kverija sa 3:1.

Važniji današnji rezultati prvog kola, muškarci:

(2) Rafael Nadal (Španija) – Simone Boleli (Italija) 6-2, 6-2, 6-1.

(4) Endi Marej (V.Britanija) – Tacuma Ito (Japan) 6-1, 7-5, 6-0.

(6) David Ferer (Španija) – Lukaš Lacko (Slovačka) 6-3, 6-4, 6-1.

(8) Janko Tipsarević (Srbija) – Sem Kveri (SAD) 2-6, 6-4, 7-6 (7-3), 6-3.

Povezana vest:  Kostelić: Đoković je pokušao da uspe u skijanju

(12) Nikolas Almagro (Španija) – Paolo Lorenci (Italija) 6-3, 7-5, 6-4.

(13) Huan Monako (Argentina) – Gijom Rufen (Francuska) 6-2, 2-6, 6-2, 7-6 (7-3).

Sergej Stakovski (Ukrajina) – (16) Aleksandar Dolgopolov (Ukrajina) 6-7 (4-7), 6-4, 7-6 (7-4), 3-6, 6-3.

(17) Rišar gaske (Francuska) – Jirgen Cop (Estonija) 6-3, 6-4, 7-6 (7-4).

(27) Mihail Južnji (Rusija) – Džejms Blejk (SAD) 6-2, 6-1, 6-2.

(29) Žilijen Beneto (Francuska) – Miša Zverev (Nemačka) 6-2, 6-7 (3-7), 6-4, 6-4.

Žene:

(2) Marija Šarapova (Rusija) – Aleksandra Kadantu (Rumunija) 6-0, 6-0.

Povezana vest:  DAVIS KUP 2010., Selektori nominovali timove za meč četvrtfinala

(4) Petra Kvitova (Češka) – Ešli Barti (Australija) 6-1, 6-2.

Viržin Razano (Francuska) – (5) Serena Vilijams (SAD) 4-6, 7-6 (7-5), 6-3.

(9) Karolina Voznjacki (Danska) – Eleni Danilidu (Grčka) 6-0, 6-1.

(14) Frančeska Skjavone (Italija) – Kimiko Date-Krum (Japan) 6-3, 6-1.

(16) Marija Kirilenko (Rusija) – Viktorija Larije (Francuska) 6-1, 6-2.

(22) Anastasija Pavljučenkova (Rusija) – Greta Arn (Mađarska) 6-4, 6-4.

(23) Kaja Kanepi (Estonija) – Aleksandra Panova (Rusija) 6-3, 6-3.

(25) Julija Gergeš (Nemačka) – Lusi Hradecka (Češka) 7-6 (7-1), 6-4.