federer_oi_2012

„Maratonac“ Federer čeka protivnika u finalu

Najbolji svetski teniser Rodžer Federer plasirao se, prvi put u karijeri, u finale singla na olimpijskom turniru, pošto je danas u Londonu savladao Argentinca Huana Martina del Potra sa 3:6, 7:6 (7:5), 19:17.
Švajcarac i Argentinac su postavili novi teniski rekord kada su u pitanju mečevi koji se igraju na dva dobijena seta, pošto su na terenu proveli četiri sata i 26 minuta.
Prethodni rekord držali su Novak Đoković i Rafael Nadal koji su 2009. godine igrali četiri sata i tri minuta.
Protivnik Federera u finalu OI biće pobednik duela Đokovića i Britanca Endija Mareja. Poraženi će se u meču za bronzanu medalju sastati se Del Potrom.
Duel na vimbldonskoj travi doneo je brojnim gledaocima na tribinama mnogo dobrih poteza i aktrativnih poena.
Činilo se, tokom prvog dela meča, da Del Potro ima odgovor na svaki napad Švajcarca i lako mu je oduzeo servis za vođstvo od 1:0 u setovima.
Federer je u drugom setu kroz „iglene uši“ trijumfovao u taj brejku.
Treći set, bez sumnje, ući će u istoriju tenisa, jer je više podsećao na maraton nego na bilo šta drugo. Ipak je Švajcarac u napetoj završnici meča pokazao da ima živce kao „konopce“ i došao do velike pobede.

Povezana vest:  ROLAN GAROS 2013, Đoković izgubio posle drame od Nadala