rodzer_federer_rim

US OPEN 2012

Federer zaustavljen u četvrtfinalu

Prvi put od 2003. godine Švajcarac Rodžer Federer neće igrati u polufinalu Otvorenog prvenstva SAD u tenisu pošto je jutros izgubio od Tomaša Berdiha iz Češke sa 3:1 u setovima.

U meču koji je trajao dva sata i 46 minuta Federer je bio u apsolutno podređenom položaju osim u trećem setu koji je dobio sa 6-3. Prvi je pripao Berdihu u taj brejku: 7-6 (7-1). U drugom bilo je 6-4 za češkog tenisera a posle kratkotrajne krize koja je prouzrokovala gubitak trećeg seta, Berdih se „vratio u igr“ i sa 6-3 dobio 4. set.

Povezana vest:  WTA ČARLSTON, Jankovićeva poražena u četvrtfinalu

Protivnik Berdihu u polufinalu biće Britanac Endi Marej koji je, takođe, sa 3:1 u setovima pobedio Marina Čilića iz Hrvatske. Čilić je dobio prvi set sa 6-3, dok su preostala tri pripala Mareju. 7-6 (7-4), 6-2, 6-2.

Ko će se sastati u drugom polufinalu znaće se danas posle preostala dva četvrtfinalna duela u kojima, u oba, Srbija ima predstavnike. Janku Tipsareviću suprotstaviće se Španac David Ferer, dok će Novak Đoković igrati protiv Huana Martina Del Potra iz Argentine.