jelena jankovic bekhend rim

Janković: Nisam iskoristila svoje šanse

Srpska teniserka Jelena Janković posle današnjeg poraza od Rumunke Simone Halep u četvrtfinalu mastersa u Rimu izjavila je da je kažnjena za propuštene šanse, pre svega za dve neiskorišćene meč lopte u finišu trećeg seta.
-Imala sam 5:4 i 40:15 i servirala za meč. Imala sam šanse, ali ih nisam iskoristila. Ceo meč ona je nekako vraćala mekane lopte, svaki poen bio je dugačak i morala sam da ga zaradim. Halep je igračica koja vam ne daje nijedan lak poen. U svakom slučaju, kad ne iskoristiš svoje šanse dogodi se ovo. Ja sam ih danas imala uprkos svojoj slabijoj igri, ali šta je tu je – rekla je Jankovićeva srpskim novinarima koji izveštavaju iz Rima.
Ona je konstatovala da je i pre meč lopti propustila priliku da obezbedi trijumf.
-Drugi set sam joj bukvalno poklonila, ali sam u trećem opet krenula dobro, povela sa 3:0 i umesto da bude 4:0 izgubila sam svoj servis.Tada je sve krenulo naopako, mislim da sam pomalo i srljala. Ali, protiv nje uvek mora da se igra igresivnije, jer ona uvek vraća te visoke lopte – istakla je srpska teniserka.
Na pitanje da li odmah počinje sa pripremama za Rolan Garos, Jelena je rekla:
-Prvo se vraćam u Beograd na par dana, da se odmorim, a onda idem u Pariz – zaključila je Jankovićeva.
Srpska teniserka izgubila je danas u četvrtfinalu od Rumunke u tri seta – 4:6, 6:0, 7:5.

Povezana vest:  FED CUP 2013, REZULTATI, Češka vodi protiv Australije, ostali mečevi nerešeno