vesna dolonc

Dolonc eliminisana u prvom kolu Rolan Garosa

Srpska teniserka Vensa Dolonc završila je danas učešće na Otvorenom prvenstvu Francukse, pošto je u prvom kolu izgubila od Kineskinje Ži Ženg sa 2:0 (6:4, 6:1). Meč je trajao sat i 24 minut. Ovo je bio prvi duel 93. teniserke na WTA rang listi i Ženg.
Dolonc je u na početku meča imala tri šanse da oduzme servis Kineskinji, ali ih nije iskoristila, dok je Ženg pri rezultatu 3:3, iskoristila treću, a drugu u tom gemu brejk loptu i tako povela sa 4:3. Ženg do kraja seta nije imala većih problema da zadrži svoj servis.
U drugom setu Kineskinja je čak triput oduzlea servis Dolonc i tako lako izborila plasman u drugo kolo Rolan Garosa, gde će se sastati sa Amerikankom Melani Udin, koja je u prvom kolu bila bolja od Austrijanke Tamire Pašek sa 2:0 (6:4, 6:3).
Ranije danas, Bojana Jovanovski izborila je plasman u drugo kolo Rolan Garosa pobedom na Čehinjom Barborom Zahvalovom Štricovom sa 2:0 (6:3, 6:2). Nagradni fond Rolan Garosa iznosi 7.984.000 evra.

Povezana vest:  Serena Vilijams ostvarila 700. pobedu u karijeri