ilija_bozoljac_tenis2.jpgATP ATINA

Bozoljac u četvrtfinalu Atine

Srpski teniser Ilija Bozoljac plasirao se u četvrtfinale čelendžera u Atini, pošto je danas u drugom kolu pobedio Slovaka Lukasa Lacka rezultatom 7:6 (7:3), 6:4. Kao 69. igrač sveta i četvrti nosilac na turniru, Lacko je bio favorit u meču, ali je Bozoljac odigrao jedan o boljih mečeva u poslednje vreme i osvario veoma vrednu pobedu.
U prvom setu obojica tenisera napavili su po jedan brejk, a u taj brejku je Bozoljac odigrao izvanredno i potpuno nadigrao Slovaka.
Drugi set je počeo novim brejkom Bozoljca, ali je Lacko ponovo uspeo da uzvrati i da u četvrtom gemu izjednači. Meč je rešen u sedmom gemu, kada je srpski teniser treći put oduzeo protivniku servis i tu prednost zadržao do kraja.
U četvrtfinalnom meču Bozoljac bi mogao da ima lakši posao, jer će mu protivnik biti 257. teniser sveta Žil Miler iz Luksemburga, protiv koga do sada nje igrao.
Turnir u Atini igra se za nagradni fond od 85.000 evra.

Povezana vest:  ATP DUBAI, Đoković zadovoljan izdanjem protiv Federera