waterpolo ballCrna Gora bez finala

Vaterpolisti Crne Gore nisu uspeli da se plasiraju u finale završnog turnira Svetske lige u Dubaiju.
Crnogorska reprezentacija poražena je danas u polufinalnom meču od Mađarske 10:8 (3:2, 2:1, 4:4 i 1:1).
Izabranici selektora Ranka Perovića poveli su na startu 1:0 i još dva puta uspeli da izjednače rezultat (3:3 i 5:5).
Zvanični prvak sveta sa tri uzastopna gola poveo je 3:1, prednost od dva gola imao je i na poluvremenu (5:3).
Usledila su dva uzastopna pogotka crnogorske reprezentacije za 5:5, ali je Mađarska ponovo stekla prednost od dva gola, koju je zadržala do kraja.
Razlika je sredinom poslednje četvrtine iznosila i tri gola (10:7).
Najaefikasniji u pobedničkoj selekciji bio je Balaš Erdelji sa tri, Norbert Madaraš je postigao dva gola,a po jedan Marton Tot, Danijel Andali, Danijel Varga, Devneš Varga i Norbert Hošnjanski
U crnogorskoj selekciji Mladan Janović je postigao dva pogotka, dok su se po jednom u listu strelaca upisali Uroš Cucković, Draško Brguljan, Darko Brguljan, Vjekoslav Pasković, Antonio Petrović i Filip Klikovac.
Drugog finalistu odlučiće duel Srbije i Australije.
Finale je na program sjutra (16.30), dok ce mec za trece mjesto poceti u 15 sati i deset minuta.
Trofej brani Srbija, a u finalu bila je bolja od Mađarske.
Mađarska je poslednji put trofej Svetske lige osvojila 2004. godine.

Povezana vest:  Savić: Na lep način se predstavio olimpijski šampion