Nikola Raden_OI_2012

Pobeda srpskih vaterpolista, u četvrtfinalu s Australijom

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je danas Rumuniju s 12:4 (3:0, 3:1, 4:0, 2:3), u poslednjem kolu Grupe B na Olimpijskim igrama u Londonu.
Srbija je takmičenje u Grupi B završila na prvom mestu s četiri pobede i jednim remijem.
„Delfini“ će u četvrtfinalu u sredu igrati protiv Australije.
Utakmica protiv Rumunije protekla je u dominaciji srpskih vaterpolista koji su prilično lako došli do nove pobede na Igrama u Lodnonu.
U srpskom timu Slobodan Nikić i Stefan Mitrović postigli su po tri  gola, Andrija Prlainović dva, a Filip Filipović, Vanja Udovičić, Živko Gocić i Duško Pijetlović po jedan.
Strelci za Rumuniju bili su Kalman Kadar, Kozmin Radu, Aleksandru Matei i Andrej Jozep.
Srbija je već na početku napravila nedostižnu prednost, a jedini gol za Rumune u prve tri četvrtine postigao je Kadar sredinom drugog perioda.
„Delfini“ su poslednju četvrtinu odigrali mnogo opuštenije, pa su Rumuni u tom periodu uspeli da postignu tri gola i završe ga u svoju korist.
Rumunski vaterpolisti završili su učešće na Olimpijskim igrama u Londonu, s jednom pobedom i četiri poraza.

Povezana vest:  JUNIORSKO EP, ŠTUTGART, Pobeda Srbije nad Bugarskom