marko_podrascanin

Srpski odbojkaši bez plasmana u četvrtfinale OI u Londonu

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u četvrtfinale Olimpijskih igara u Londonu, pošto je danas ubedljivo izgubila od Rusije s 0:3 (15:25, 20:25, 17:25), u poslednjem kolu Grupe B.
Srpskim odbojkašima je to četvrti poraz na takmičenju, a jedinu pobedu ostvarili su protiv Tunisa.
Iz Grupe B u četvrtfinale su se plasirale reprezentacije Rusije, Brazila, SAD i Nemačke.
Srbiji je za plasman u četvrtfinale bilo potrebno da u meču s Rusima osvoji dva seta, odnosno jedan bod, a da Nemačka večeras protiv Brazila ne dobije više od jednog seta.
Najefikasniji odbojkaš Srbije u meču s Rusijom bio je Aleksandar Atanasijević s 18 poena, Bojan Janić postigao je šest, a Marko Podraščanin pet.
Ruse je predvodio Maksim Mihajlov s 18 poena, dok je Taras Htej imao 10.
Aktuelni šampioni Evrope su poraženi posle samo sat i 11 minuta igre, u meču u kojem su im Rusi naneli najubedljiviji poraz na Igrama u Londonu.

Povezana vest:  Srbija domaćin SAD, Kanadi i Belgiji (2. – 4. jun), a zatim gostuje u Iranu (9. – 11. jun) i Argentini (16. – 18. jun)