nikola-janovic_crna_gora

Crna Gora u polufinalu

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore plasirala su se u polufinale olimpijskog turnira u Londonu.
Crna Gora je danas u četvrtfinalnom meču savladala Španiju 11:9 (4:4, 3:1, 3:1 i 1:3) i drugi put uzastopno izborila polufinale Olimpijskih igara.
Izabranici selektora Ranka Perovića su, nakon izjednačene prve četvrtine, u drugoj stekli prednost od 7:5, koju su u trećem delu meča uvečali na četiri gola (9:5) i praktično već tada rešili pitanje pobednika.
Španija je u poslednjoj četvrtini sa tri uzastopna gola smanjila na 10:9, ali je Nikola Janović pogotkom minut i 37 sekundi pre kraja rešio sve dileme.
Najefikasniji u crnogorskoj selekciji, na čijem se golu ponovo istakao Miloš Šcepanović sa deset odbrana, bio je Boris Zloković sa četiri, Mlađan Janović je postigao dva, a po jedan Draško Brguljan, Vjekoslav Pašković, Aleksandar Ivović, Dragan Drašković i Nikola Janović.
Dvostruki strelci za Španiju bili su Havijer Valjes i Mark Mingel, dok su po jednom Šćepanovica savladali Ivan Perez Vargas, Felipe Perone, David Martin, Blai Malarak i Cavi Garsija.
Crna Gora ce u polufinalu igrati sa uspešnijim iz utakmice između Hrvatske i Sjedinjenih Američkih Država (21.00).

Povezana vest:  EP HRVATSKA 2010, Srbija osvojila bronzanu medalju u Zagrebu