slobodan soro 2 par seg

Partizan stekao lepu prednost u prvom meču četvrtfinala

Vaterpolisti Partizana pobedili su danas u Beogradu Spartak iz Volgograda sa 11:6 (3:2, 2:0, 3:2, 3:2) u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Gavril Subotić sa tri gola, dok su Dušan Mandić i Nikola Dedović postigli po dva. Spartak je predvodio Vitalij Jurčik sa dva pogotka.
Partizan i Spartak su u igrali gol za gol u prvoj četvrtini, ali je domaći tim stekao osetniju prednost u drugoj deonici, kada je igrao odličnu odbranu i dobio taj deo igre sa 2:0, za vođstvo od 5:2 na poluvremenu.
Timovi su u trećoj četvrtini ponovo igrali gol za gol i ponovo je domaći tim bio bolji. Partizan je poslednju deonicu počeo serijom od 3:0 za vođstvo od 11:4, ali je Spartak tada postigao dva gola i malo ublažio poraz.
Završni turnir Lige šampiona odigraće se u Beogradu krajem maja I početkom juna.

Povezana vest:  Partizan protiv Juga i Galatasaraja u Ligi šampiona