srbija kina

TURNIR 4 NACIJE

Srbija ubedljiva protiv Kine

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Beogradu Kinu sa 16:3 (6:2, 1:0, 6:0, 3:1) u prvoj utakmici na pripremnom turniru „Četiri nacije“. Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bio je Gojko Pjetlović sa tri gol, dok je u reprezentaciji Kine najbolji bio Vang sa dva pogotka.
Srbija je lako i ubedljivo savladala Kinu igrajući na momente I atraktivno i efikasno. Kinezi su izjednačili u trećem minutu na 2:2 a sledeći gol su postigli posle 25 minuta kada je „delefini“ imali već 15 pogodaka na svom kontu.
Za reprezentaciju Srbije danas nije igrao Slobodan Nikić zbog bolesti, a tokom utakmice nezgodan udarac u nos je dobio Nikola Rađen. U prvoj utakmici dana selekcija Sjedinjenih Američkih Država slavila je protiv Kanade sa 11:9 (5:5, 1:3, 2:0, 3:1).
Srbija drugi meč na turniru „Četiri nacije“ igra sutra protiv Kanade od 19.20, dok od 18.00 igraju SAD i Kina.