waterpolo_ballEVROINTER
Eger izgubio od Honveda
U nastavku takmičenja vaterpolo Evrointer lige, Honved je kao gost pobedio ekipu Egera rezultatom 9:5 (2:1, 3:1, 1:3, 3:0, dok je Ferencvaroš savladao Ujpešt sa 6:5 (1:0, 1:1, 2:2, 2:2).
Partizanov rival u četvrtfinalu Evrolige, ?g?r, nije uspeo da pruži jači otpor Honvedu, koji je već na poluvremenu imao prednost od tri gola. U trećoj četvrtini domaćini su uhvatili rezultatski priključak, ali je u poslednjem delu igre Honved za dva minuta postigao tri gola i rešio sve dileme.
Strelci za Eger bili su Hegediš 2, Kovač, Varga i Biroš po jedan, a golove za Honved postigli su Sivoš 5, Salamon 2, a Sekelji i Batori po jedan.
Ujpešt je završio takmičenje u Evrointer ligi bez osvojenog boda. Poslednji, 18. poraz doživeo je od Ferencvaroša. U finišu susreta domaćin je imao tri gola viška, a Ujpešt je sa dva pogotka u poslednjih 50 sekundi samo ublažio potaz.
Strelci za Ferencvaroš bili su M.Tot 2, Štajnmec, Matijaš, B.Tot i Balaton po jedan, a po jedan gol za Ujpešt postigli su Naganuma, Olaš, Rom, Hopal i Sabo.