EVROLIGA – PRVO KOLO GRUPE „C“

Budva M-Tel – Partizan Raiffeisen 3:9 (0:3, 2:3, 0:2, 1:1)

andrija_prlainovic_kup1Bazen SRC Budva. Gledalaca: 1.000. Sudije: Luc (Nemačka) i Kun (Mađarska). Igrač više: Budva M-Tel 10(2), Partizan Raiffeisen 2(2). Peterci: Budva M-Tel 1(0), Partizan Raiffeisen 1(1).

BUDVA M-TEL: Šefik, Petković, Ćirić, Danilović, Ljubanović, Tičić, Pejaković, Pasković 1, Trbojević 1, Peković, Ivošević, Franičević 1, Antonijević . Trener: Veselin Krivokapić.

PARTIZAN RAIFFEISEN: Soro, Ćuk, Rađen, Korolija, Aleksić, Pijetlović 2, Prlainović 5(1), Gocić, Avramović, S. Mitrović, Vujasinović 1, Gak 1, B. Mitrović. Trener: Igor Milanović.

Dobre igre iz pripremnog perioda i u duelim Interevro lige, vaterpolisti Partizana su nastavili i u okviru najelitnijeg klupskog takmičewa pod okriljem Evropske plivačke federacije LEN – Evro ligi. U prvom kolu „C“ grupe na gostovanju u Budvi deklasirali su istoimeni tim i zabeležili trijumf 9:3 (3:0, 3:2, 2:0, 1:1).

Uvodni minuti meča protekli su bez golova, a u tom peridou Budvani su u dva navrata imali igrača više ali brojčanu prednost nisu iskoristili. To je ujedno bila i najava odlične igre crno-belih u odbrani, kojom je sa gola uspešno dirigovao Slobodan Soro. Golman srpskog šampiona je imao 13 uspešnih intervencija uz odbranjen peterac Paskoviću u trećoj četvrtini kod vođstva Partizana Raiffeisena 7:2.

Povezana vest:  Savić: Nismo strahovali za konačan ishod

U uvodnoj četvrtini Beograđani su preko Prlainovića, dva puta, i kapitena Vujasinovića stigli do vođstva 3:0 i najavili da u ovom duelu idu na ubedljivu pobedu. U nastavku Budvani su uspeli da smanje 3:1 preko Paskovića, potom i na 4:2 preko Franičevića, ali su Prlainović, Gak i Pijetlović crno-belima obezbedili četiri gola plusa na poluvremenu – 6:2.

U trećem periodu viđena su dva gola u ovom meču izuzetno raspoloženog Andrije Prlainovića. Najpre je snažnim i preciznim šutom sa osam metara savladao Denisa Šefika, da bi potom na sjajno dodavanje Vujasinovića primorao Šefika da po osmi put kapitulira. Bio je to pet gol Prlainovića.

U psolednjih osam minuta viđena su samo dva gola, po jedan na obe strane. Najpre je dugogodišnji reprezentativac Jugoslavije, Srbije i Crne Gore i Srbije Petar Trbojević prekinuo post Budvana od 12 minuta i savladao golmana Partizana Raiffeisena. Do kraja perioda centar crno-belih Duško Pijetlović je drugim golom na meču povećao prednost Partizana na sedam golova plusa i postavio, ispostavilo se, konačni rezultat meča – 9:3.

Povezana vest:  EP ZAGREB 2010, Udovičić: Važna je samo pobeda

Meč su obeležili sjajna odbrana Partizana Raiffeisena, katastrofalna realizacija igrača više Budvana 10:2, razigrani Prlainović i raspoloženi Soro na golu. Vaterpolisti Partizana Raiffeisena su na najbolji mogući način startovali u ovom takmičenju. U narednom kolu Partizan Raiffeisen će ugostiti mađarski T-Mobile Honved. Taj meč je na programu 16. decembra.

Evroliga

„A“ grupa, prvo kolo: Atletic Barceloneta (Španija) –Jadran CBK (Crna Gora) 11:9 (2:3, 2:3, 4:2, 3:1), Vojvodina (Srbija) –Mladost (Hrvatska) (nedelja u 19),

„B“ grupa, prvo kolo: Teva- Vasasplaket Budapest (Mađarska) – Jug Croatia Osiguranje (Hrvatska) 11:8 (1:1, 5:2, 2:2, 3:3), Primorac (Crna Gora) – Panionios G.S.S. (Grčka) 10:6 (4:1, 2:3, 2:1, 2:1).

Povezana vest:  Filipović: Italijani jači u bazenu i van njega

„C“ grupa: T-Mobile Honved (Mađarska) – Olympiacos 12:10 (2:0, 3:5, 3:3, 4:2), Budva M:Tel (Crna Gora) – Partizan Raiffeisen (Srbija) 3:9 (0:3, 2:3, 0:2, 1:1).

„D“ grupa, prvo kolo: Sintez (Rusija) – Eger (Mađarska) 8:6 (4:2, 2:1, 2:2, 0:1). Shturm 2002 (Rusija) – Pro Recco (Italija) (nedelja u 18)

Trofej LEN

Osmina finala, prvi mečevi: Vouliagmeni (Grčka) – Spandau 04 (Nemačka) 8:6 (2:2, 2:0, 2:0, 2:4), Frigoconti Oradea (Rumunija) – Posilipo (Italija) 12:10 (3:1, 3:2, 4:5, 2:2), Cattaro (Crna Gora) – Patras (Grčka) 10:5 (3:1, 1:2, 2:1, 4:1), Brixia (Italija) – Mataro (Španija) 11:5 (2:1, 3:2, 3:1, 3:1), Primorje Esrte Banka (Hrvatska) – Jadran (Hrvatska) 10:4 (1:1, 2:3, 3:0, 4:0), Savona (Italija) – Sabadell (Španija) 14:10 (4:2, 4:3, 4:3, 2:2).

FTC Budapest (Mađarska) – Szeged (Mađarska) (nedelja u 12,45), Marseille (Francuska) – Spartak (Rusija) (nedelja u 16).