sestre moldovanKAJAK
Sestre Moldovan zajedno do bronzane medalje

Srpske kajakašice Olivera i Nikolina Moldovan osvojile su danas bronzanu medalju u disciplini K-2 na 200 metara na šampionatu Evrope u češkim Račicama.
Sestre Moldovan trku su završile za 39,420 sekundi, iza prvoplasiranih Beloruskinja (Makneva – Litvinčuk) i Poljakinja (Naja – Mikolajščuk).
To je peta medalja za Srbiju u današnjem programu, a ukupno šesta na prvenstvu, čime je postavljen novi rekord.
Prethodno je Marko Dragosavljević odbranio titulu šampiona Evrope u disciplini K-1 na 200 metara, Dejan Pajić osvojio je bronzu u disciplini K-1 na 500 metara, Milica Starović i Dalma Benedek Ružičić jučerašnjoj bronzi u disciplini K-2 na 1.000 metara pridodale i bronzu na dvostruko kraćoj deonici, a Nikolina Moldovan je takođe stigla do bronze u disciplini K-1 na 200 metara.

Povezana vest:  SRI CHINMOY MARATON TEAM - 12 SATI NOĆNOG PLIVANJA, Srbija osvojila prvo mesto i postavila nov rekor