stafeta britanije

PLIVANJE
Mešovita štafeta Velike Britanije oborila svetski rekord u Kazanju

Britanski plivački reprezentativci osvojili su danas zlatnu medalju u mešovitoj štafeti 4 puta 100 metara mešovito na Svetskom prvenstvu u ruskom Kazanju i oborili svetski rekord u toj disciplini.
Reprezentativci Velike Britanije su tu deonicu preplivali za tri minuta, 41 sekundu i 71 stotinku, što je za 62 stota dela sekunde bolje vreme od prethodnog rekorda.
Britanci su plivali u sastavu Kris Valker-Heborn, Adam Piti, Meri O’Konor i Fran Halsol.
Prethodni rekord u toj disciplini držali su plivači Sjedinjenih Američkih Država, koji su u finalu zauzeli drugo mesto sa sekundom i 56 stotinki zaostatka.
Bronzanu medalju osvojili su plivači Nemačke, koji su bili 2,42 sekune iza pobednika, a četvrto mesto zauzela je selekcija Kine.

Povezana vest:  PLIVANJE, Silađi u finalu, svetski rekord Pitija