IMG 2997

KAJAK, SP MILANO 2015
Srebro za srpske kajakašice, dve bronze kajakaša i tri norme za RIO 2016

Srpske kajakašice Milica Starović i Dalma Ružičić Benedek osvojile su danas srebro na Svetskom prvenstvu u Milanu u disciplini K-500 i tako ispunile olimpijsku normu.
Starović i Ružičić Benedek su stazu preveslale u vremenu 1:41,075 minuta, zlato je pripalo Mađaricama Sabo i Kozak, a bronza Nemicama Veber i Dice.
Potom su Marko Tomićević i Milenko Zorić u trci na 1.000 metara osvojili bronzu, a osvajanjem drugog odličja za srpski tim na SP obezbedili su i drugu normu za odlazak kajakaša u Rio.
Lepa vest stigla je nekoliko minuta kasnije kada su Nebojša Grujić i Marko Novaković osvojili treće mesto i bronzanu medalju u A finalu olimpijske discipline k-2 200m i tako se prudružili olimpijskom timu za Rio 2016.

Povezana vest:  POTPISAN SPORAZUM O SARADNJI IZMEĐU FAKULTETA SPORTA I FIZIČKOG VASPITANJA I PSS, Plivači pod nadzor