kajak_ibarKAJAK EP JUNIORI

Mladi kajakaši Srbije bez medalje

U Kraljevu je danas završeno osmo juniorsko prvenstvo Evrope u kajaku na divljim vodama, na kojem je najuspešnija bila reprezentacija Nemačke sa osam osvojenih medalja.

Reprezentacija Češke osvojila je sedam, a nacionalna selekcija Francuske šest medalja.

Reprezentativci Srbije takmičenje su završili bez osvojene medalje, a najbolje plasirani srpski reprezentativac bio je Bogdan Bukara, koji je zauzeo peto mesto.

Prvenstvo koje je održano na stazama Grmčić i Maglič okupilo je skoro 200 takmičara koji su nedametali u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji u klasik i sprint trkama u kategorijama dvosed za muškarce i jednosed za žene.

Generalni sekretar Evropske kajakaške federacije Branko Lovrić je, uz pohvale organizatorima, podsetio da će u maju 2011. godine Kraljevo biti domaćin i seniorskog prvenstva Evrope u kajaku.

Povezana vest:  VESLANJE, Jagar i Vasić najbrži u dvojicu, Stojić najbolji skifista na današnjem testiranju