Kajakaši Nebojša Grujić i Marko Novaković osvojili su bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Račicama! Oni su u A finalu discipline kajak dvosed na 200 metara kroz liniju cilja prošli treći, sa vremenom 31.451. Prvo mesto u trci koja je do samog kraja bila neizvesna osvojili su reprezentativci Mađarske Balaš Birkaš i Mark Balaška sa vremenom 30.912, a nepune dve desetinke pre Grujića i Novakovića kroz cilj su stigli Španci Karlos Garote i Kristijan Toro (31.278). Naši bronzani reprezentativci tako su na najznačajnijoj ovogodišnjoj kajakaškoj smotri potvrdili treće mesto u svetskoj eliti, osvojeno 2015. godine na SP u Milanu.

Povezana vest:  Ministarka Alisa Marić obišla Nacionalni veslački centar Srebrno jezero

Srpska kajakašica Milica Starović osvojila je šesto mesto u ukupnom plasmanu, pošto je u finalnoj trci kroz liniju cilja prošla šesta, sa vremenom 1:52.221. Prvo mesto je osvojila Beloruskinja Volha Hudženka (1:47.421), drugo mesto Novozelanđanka Liza Kerington (1:48.710), dok je treće pripalo Dankinji Emi Astrand Jorgensen 1:50.465.

U prepodnevnom delu programa veslao je i Dragan Hančovski, koji je zauzeo treće mesto u finalu C, u disciplini kajak jednosed, pošto je distancu od 1000 metara prešao za 3:40.376.

Povezana vest:  VESLANJE, Dejan Guslov: Stvorili smo sistem za vrhunski rezultat

Nikolina i Olivera Moldovan učestvovale su u B finalu kategorije kajak dvosed na duplo kraćoj distanci, a zauzele su treće mesto, sa vremenom 1:44.718.

U istoj disciplini, ali u muškoj konkurenciji, osmo mesto u finalu B zauzeli su Simo Boltić i Dragan Hančovski, pošto su do linije cilja stigli za 1:32.833.

Raspored trka srpskih takmičara u popodnevnom delu programa:

Polufinala

Povezana vest:  VESLANJE, BALKANSKI ŠAMPIONAT U TURSKOJ (10-11 SEPTEMBAR), Srbija sa 18 posada u Istanbulu

15:44 K1-200 Milica Starović

15:59 K1-200 Marko Dragosavljević

16:55 K4-500 Dejan Pajić, Ervin Holpert, Stefan Vekić, Vladimir Torubarov

17:07 K4-500 Nikolina Moldovan, Milica Starović, Kristina Bedeč, Olivera Moldovan